|
Our Media/Results from Jerome Fields Open
Our Results
2015 Results - Jerome Fields OpenPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Jan 17th 2015, 8:14pm
Website:Click here Results by: Finish Timing FinishTiming - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:44 PM 1/17/2015
Jerome Fields High School Open - 1/17/2015
Timing/Results by www.Finishtiming.com
Stile Fieldhouse, University of Akron
Results - Akron HS Meet
Event 17 Girls 4x200 Meter Relay
==================================================================
School Finals H#
==================================================================
Finals
1 Withrow 'A' 1:44.58 1
2 Dunbar 'A' 1:50.77 1
1) Ndiaye, Naudica 2) Robinson, Jaonna
3) Strickland, Geralrona 4) Williams, LaNaja
3 John F Kennedy-Cleveland 'A' 1:51.67 1
1) Cummings, Diamond 2) Morgan, Taylor
3) Murray, Breanna 4) Washington, Jamaica
4 Firestone 'A' 1:56.64 3
1) Carter, Taliyaha 2) Culver, Brianna
3) Williams, D'Von 4) Gisstand, Ciara
5 Norwayne 'A' 1:59.42 1
1) Bishop, Audrey 2) Graham, Kierra
3) Stump, Whitney 4) Wertz, Sarah
6 Berea-Midpark High School 'A' 1:59.69 2
1) Higgins, Julia 2) Muldoon, Olivia
3) Tokarsky, Leah 4) Verba, Maggie
7 Thomas Worthington 'A' 2:01.39 1
1) Henderson, Jewel 2) Griffith, Kyra
3) Osafo, Stephanie 4) Washington, Aliyah
8 John Glenn 'A' 2:02.89 3
1) Desalvo, Cassie 2) Evans, Shelby
3) Johnson, Maria 4) Smith, Brittany
9 Woodland Hills High School 'A' 2:03.97 2
1) Bigelow, Jordan 2) Brooks, Mieah
3) Holeman, Jandai 4) Joyce, Meghan
10 All Star Track Club 'A' 2:08.05 1
1) Banks, Breanna 2) Banks, Cierra
3) Beauford, Terryan 4) Edge, Ravyn
11 West Akron Track Club 'A' 2:12.37 3
1) Barker, DaMiya 2) Harris, Kimeisha
3) Marquess, Madelyn 4) Shade, Iyana
12 All Star Track Club 'B' 2:16.52 2
1) 2) Banks, Aaliyah
Event 18 Boys 4x200 Meter Relay
==================================================================
School Finals H#
==================================================================
1 Dunbar 'A' 1:30.77 1
1) Brown, Javonta 2) Jones, Keyshawn
3) Scott, Juan 4) Willis, Terryon
2 Withrow 'A' 1:31.00 1
3 Berea-Midpark High School 'A' 1:33.02 1
1) Neumann, Chris 2) Owens, Matt
3) Sallee, Desmond 4) Samol, Caleb
4 John F Kennedy-Cleveland 'A' 1:33.98 1
1) Diaz, Anthony 2) Salters, Ronald
3) Tomlinson, Kenyon 4) Young, Elijah
5 Dunbar Blue Spikes Track Club 'A' 1:34.78 1
1) Wagner, Jeffery 2) Watts, Stephon
3) Averette, Jamari 4) Hill, Robert
6 Euclid 'A' 1:35.14 1
1) Nolden, Jaylin 2) Tillman, Brian
3) Brown, Aaron 4) Ezell, DaJohnn
7 Woodland Hills High School 'B' 1:38.06 2
1) Shugerman, Max 2) Lee, Jamar
3) Krings, Ben 4) Rickard, Steven
8 Rhodes 'A' 1:38.38 2
1) Williams, Craig 2) Hogan, Tyrell
3) Bell Jr., Deondrae 4) Simmons, Abijah
9 John Glenn 'A' 1:38.98 3
1) Evans, Rudolph 2) Gaiters, Caleb
3) Powers, Zak 4) Ratliffe, Donte
10 Triway 'A' 1:39.58 2
1) Duncan, Jay 2) Ritchey, Tim
3) Prost, Dylan 4) Plant, Mason
11 All Star Track Club 'A' 1:41.03 3
1) Atkinson, Jerrid 2) Smart, Manuel
3) White, Dijon 4) davison, brandon
12 Dunbar Blue Spikes Track Club 'B' 1:44.26 2
1) Bailey, Traveon 2) Duncan, Adrian
3) Thorpe, Jamarcus 4) Clark, Sherod
13 All Star Track Club 'C' 1:57.86 3
14 All Star Track Club 'B' 2:18.41 3
1) Brown, Noah 2) Cameron, Pele
3) 4) Thomas, Brendan
Event 3 Girls 60 Meter Hurdles
==================================================================
Name Year School Prelims H#
==================================================================
Preliminaries
1 O'Neal, Ayanna Withrow 8.95q 1
2 Grimes, Katelyn Norwayne 10.09q 1
3 Cutlip, Kylie Unattached 10.11q 3
4 Zumbro, Karlie John Glenn 10.15q 1
5 Perry, Dara Firestone 10.22q 4
6 Perry, Janelle Firestone 10.47q 3 10.466
7 Schoster, Anna Seton 10.47q 3 10.468
8 Brown, Savannah Rwp Youth Track 10.55q 2
9 Beskit, Amy St. Thomas Aquinas 10.88 3
10 Mcvicker, Micheala St. Vincent- 10.91 3
11 Muldoon, Olivia Berea-Midpar 10.98 4
12 Huffman, Joselyn Dunbar 11.09 3
13 Higgins, Julia Berea-Midpar 11.20 2
14 Bitskay, Nicole Norwayne 11.24 4
15 Bigelow, Jordan Woodland Hil 11.71 4
16 Robinson, JaOnna Dunbar Blue 11.81 2
17 Evans, Shelby John Glenn 11.86 4
18 Thomas, Eris Rwp Youth Track 11.98 1
19 Hardimon, Cheyenne Bedford Spri 12.07 2
20 Waldron, Tamija Dunbar Blue 12.34 1
21 Stone, Zamari All Star Track Club 12.52 2
22 Ndiaye, Naudica Dunbar Blue 13.18 3
Event 4 Boys 60 Meter Hurdles
==================================================================
Name Year School Prelims H#
==================================================================
1 Scott, Juan Dunbar 8.33q 2
2 Troyer, Connor Garaway 8.51q 2
3 Kimball, Patrick Mount Lebanon 8.53q 3
4 Casey, Collen Unattached 8.55q 4
5 Paster, Andrew Berea-Midpar 8.64q 1
6 Easley, Josh Berea-Midpar 8.91q 3
7 Jones, Keyshawn Dunbar 8.92q 5
8 Allen, Jalani Dunbar Blue 9.07q 2
9 Christensen, Nick Atp Elite 9.13 3
10 Stokes, Akil Atp Elite 9.15 2
11 Plant, Mason Triway 9.31 2
12 Duncan, Adrian Dunbar Blue 9.40 5
13 Vrabel, Mark Mount Lebanon 9.47 5
14 Fox, Dakota Lancaster 9.59 5 9.587
15 Vasquez, Andre Woodland Hil 9.59 2 9.590
16 Krohn, Zach Falcon Elite 9.66 1
17 Fuhrer, Zach Carrollton 9.80 4
18 Florence, Jamell Rwp Youth Track 9.83 5
19 Martin, Devonte Withrow 9.99 1
20 Nolden, Jaylin Euclid 10.00 4
21 Walter, Kaspa Lancaster 10.53 3
22 Robinson, Jakob Norwayne 10.71 4
23 Lawson, Joey Lancaster 11.70 1
24 Scheerer, Austin Berea-Midpar 15.93 3
-- Watts, Stephon Dunbar DNF 4
Event 1 Girls 60 Meter Dash
==================================================================
Name Year School Prelims H#
==================================================================
1 Cummings, Diamond John F Kenne 8.05q 9
2 Green, Simone Buchtel 8.09q 1
3 Davis, Ebony Falcon Elite 8.12q 9
4 Oliver, Dana Buchtel 8.25q 5
5 James, Olivia Withrow 8.28q 6
6 Artist, Dominique Michigan Acc 8.32q 4
7 Allen, Toni Dunbar 8.33q 8 8.321
8 Russell, Raven Woodland Hil 8.33q 3 8.329
9 Sabir, Jada Michigan Acc 8.35 5
10 Gay, La'risha Dunbar 8.36 6
11 Rivera, Eva Falcon Elite 8.38 5 9.161
12 Dellaserra, Zoe Unattached 8.42 9
13 Eddy, Emily Unattached 8.48 1
14 Zumbro, Karlie John Glenn 8.54 8
15 Stone, Zoey All Star Track Club 8.58 7
16 Barbel, Makaila Austintown Fitch 8.66 8
17 Graham, Kierra Norwayne 8.82 7 8.814
18 Hawkins, Rajeza Dunbar 8.82 2 8.819
19 Farolino, Angela St. Thomas Aquinas 8.87 1
20 Soehnlen, Hannah St. Thomas Aquinas 8.88 4
21 Goldenbogen, Alexa Fairless 8.94 3
22 Washington, Aliyah Thomas Worthington 8.95 6
23 Desalvo, Cassie John Glenn 8.99 9 8.986
24 Tokarsky, Leah Berea-Midpar 8.99 1 8.987
25 Bitskay, Nicole Norwayne 9.07 6
26 Lautzenheiser, Tela Fairless 9.17 8 9.167
27 Verba, Maggie Berea-Midpar 9.25 5
28 Duckworth, Mahaisia Bedford Spri 9.29 8
29 Banks, Breanna All Star Track Club 9.41 5
30 Cole, Lyndsay Fairless 9.42 2
31 Dunn, Claire Unattached 9.51 2
32 Beauford, Terryan All Star Track Club 9.57 3
33 Carter, Niah Thomas Worthington 9.59 3 9.583
34 Akkinson, Jayla All Star Track Club 9.59 5 9.587
35 Marquess, Madelyn West Akron T 9.67 9
36 Johnson, Maria John Glenn 9.75 2
37 Bennett, Ariana Thomas Worthington 9.77 1
38 Baker, Chavonne Wolverines T 9.84 9
39 Neal, McKenzie Bedford Spri 9.92 10
40 Thomas, Kortlyn All Star Track Club 10.05 4
41 Joyce, Meghan Woodland Hil 10.06 7
42 Jajcanin, Nina Unattached 10.23 6
43 Banks, Aaliyah All Star Track Club 10.34 9
44 Starks, Erin Wolverines T 10.50 2
45 Williams, Sylvia All Star Track Club 12.56 10
46 Gramlich, Elia Unattached 14.80 10
47 Banks, Makenzie All Star Track Club 14.89 10
Event 2 Boys 60 Meter Dash
==================================================================
Name Year School Prelims H#
==================================================================
1 Harrington, Joe Unattached 7.07q 3
2 Cleaver, Derris Michigan Acc 7.11q 2
3 Colangelo, John Unattached 7.16q 10 7.151
4 Brooks, Isaiah Woodland Hil 7.16q 8 7.157
5 Gates, Kymari Withrow 7.19q 9
6 Willis, Terryon Dunbar 7.26q 7
7 Samol, Caleb Berea-Midpar 7.27q 6
8 O'Neal, Rashaun Withrow 7.29q 7
9 Mahaffey, Jeremy Fairless 7.30 1
10 McWreath, Savon Falcon Elite 7.32 4
11 Taylor, Harrison Lancaster 7.33 12
12 Wooddell, Logan Unattached 7.37 8 7.364
13 Sallee, Desmond Berea-Midpar 7.37 2 7.365
14 Allen, Jalani Dunbar Blue 7.38 1
15 Witkowski, John Michigan Acc 7.45 4 7.443
16 Myers, Jacob Lake-Uniontown 7.45 4 7.445
17 Brown, Bobby Thurgood Marshall 7.45 5 7.446
18 Geidner, Frank Austintown Fitch 7.45 3 7.447
19 Gaiters, Caleb John Glenn 7.45 7
20 Kyser, Wade Xtreme Sport 7.46 10
21 Majette, Tyrone John F Kenne 7.48 5
22 Casey, Collen Unattached 7.49 6
23 Wagner, Jeff Dunbar 7.51 7
24 Brown, Aaron Euclid 7.53 12
25 Sanders, Darian Euclid 7.55 6
26 Herriott, Carlos Austintown Fitch 7.58 11
27 Duncan, Jay Triway 7.59 1
28 Mason, Kenyatta Michigan Acc 7.62 5
29 Taylor, Robert Maple Heights 7.65 4
30 Zavarelli, Joseph Xtreme Sport 7.66 12
31 Scott, Earl Austintown Fitch 7.67 9
32 Barbel, Marquis Falcon Elite 7.69 7
33 Ezell, DaJohnn Euclid 7.70 4
34 Davis, Amedeo All Star Track Club 7.71 2
35 Smith, Tyler Fairless 7.72 9
36 Ritchey, Tim Triway 7.73 10
37 canova, tyler Unattached 7.76 12 7.751
38 Jackson, Sherron Atp Elite 7.76 8 7.753
39 Sallee, Julian Berea-Midpar 7.77 2
40 Prost, Dylan Triway 7.79 8
41 Reddick, Tanner Lakeview 7.81 5 7.807
42 White, Dijon All Star Track Club 7.81 7 7.807
43 Scott, Dennis Lake Center 7.82 5
44 Davidson, Brandon All Star Track Club 7.83 8
45 Ladson, Isaiah Atp Elite 7.85 3
46 Neff, Dylan Fairless 7.86 3
47 Langford, James Rhodes 7.90 2 7.893
48 Carter, Tyler Lancaster 7.90 9 7.897
49 Smart, Manuel All Star Track Club 7.93 1
50 Graves, joshua Maple Heights 8.00 5
51 Troyer, Carson Garaway 8.04 10
52 Palutro, Chris Lakeview 8.06 5
53 mozena, collin Unattached 8.07 3
54 Brown, Daryl All Star Track Club 8.09 9
55 Drake, Montell Rhodes 8.11 11
56 Fuhrer, Zach Carrollton 8.13 6
57 Atkinson, Jerrid All Star Track Club 8.21 11
58 Chatman, Larry Thurgood Marshall 8.22 4
59 Dunn, William Unattached 8.32 1
60 Florence, Jamell Rwp Youth Track 8.48 8 8.475
61 Robinson, Jakob Norwayne 8.48 7 8.477
62 Huffman, Drake John Glenn 8.51 2
63 Lawson, Aaron Lancaster 8.54 8
64 Landingham, II, Carlton Unattached 8.70 12
65 Boler, Kameron Atp Elite 8.72 6
66 Thomas, Brendan All Star Track Club 8.74 12
67 Gill, Phillip Unattached 9.04 9
68 Williams, Jonathon All Star Track Club 9.23 1
69 Haynes, Quincy Unattached 9.44 7
70 Florence, Odis Rwp Youth Track 9.45 11
71 Lamb, Dejuan Wolverines T 9.70 4
72 Cameron, Pele All Star Track Club 9.73 8
73 Brown, Noah All Star Track Club 10.16 11
74 McCray, Cali All Star Track Club 10.31 6
75 Brown, Nehemiah All Star Track Club 11.72 5
76 Banks, Xavier All Star Track Club 18.47 3
Event 21 Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================
School Finals
===============================================================
Finals
1 St. Thomas Aquinas 'A' 10:09.64
1) Soehnlen, Kalee 2) Soehnlen, Kacee
3) Soehnlen, Hannah 4) Welsh, Athena
2 Thomas Worthington 'A' 10:29.84
1) Nash, Christina 2) Moulton, Hannah
3) Payne, Holly 4) Narciso, Paige
3 Garaway 'A' 10:35.43
1) Wentworth, Rachel 2) Violet, Lauren
3) Wentworth, Ariel 4) Widder, Kenzie
4 St. Vincent-St. Mary 'A' 10:43.99
1) White, Maria 2) Brady, Mia
3) Haas, Cynthia 4) Davis, Grace
5 Seton 'A' 10:45.38
1) Laiveling, Audrey 2) Henderson, Molly
3) Schloemer, Erica 4) Visconti, Maria
6 Austintown Fitch 'A' 11:04.93
1) O'Brien, Katie 2) Dolak, Lauren
3) Thomas, Diamond 4) Goist, Jessica
7 Firestone 'A' 11:31.50
1) Gisstand, Ciara 2) Morgan, Cameron
3) Orosz, Emma 4) Moritz, Claire
8 St. Vincent-St. Mary 'B' 11:42.93
1) Walker, Lauren 2) Volk, Abby
3) Mendiola, Elaina 4) Wallace, Lana
9 Thomas Worthington 'B' 12:09.26
1) Chavez, Marcella 2) Welter, Sydney A
3) Edmonds, Jessica 4) Edgerton, Madelyn
10 All Star Track Club 'A' 12:22.48
1) Banks, Breanna 2) Beauford, Terryan
3) Edge, Ravyn 4) Williams, Cantrelle
Event 22 Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================
School Finals
===============================================================
1 Dunbar 'A' 8:41.71
1) Peebles, Anthony 2) Dozier, Aaron
3) Bell, Brian 4) Brown, Javonta
2 Austintown Fitch 'A' 8:46.15
1) Devenport, Ben 2) Green, Andrew
3) Harr, Connor 4) Rozic, Matt
3 Northwest-Canal Fulton 'A' 8:55.97
1) Kepley, Burke 2) Hinkle, Justin
3) Vales, Alex 4) Petty, Evan
4 Lancaster 'A' 9:12.29
1) Young, Matt 2) Ferris, Andy
3) Nauman, Justin 4) Luby, Grant
5 Firestone 'A' 9:20.74
1) Isaiah, Darcey 2) Moyer, Harley
3) Herr, David 4) Taylor, Joshua
6 Lancaster 'B' 10:51.92
1) Didomenico, Jansen 2) Franke, Evan
3) Cochenhour, Nic 4) Yokich, Billy
7 Dunbar 'B' 11:15.88
1) Akbar, Malik 2) Conner, Marvell
3) Evans, Marquise 4) Thomas, Christian
-- Mount Lebanon 'A' DNF
1) Kozorra, Jamie 2) Potts, Cameron
3) Palmieri, J 4) Lewis, L
Event 4 Boys 60 Meter Hurdles
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
1 Scott, Juan Dunbar 8.05
2 Troyer, Connor Garaway 8.38
3 Casey, Collen Unattached 8.46
4 Kimball, Patrick Mount Lebanon 8.49
5 Jones, Keyshawn Dunbar 8.69
6 Paster, Andrew Berea-Midpar 8.71
7 Easley, Josh Berea-Midpar 8.89
Event 3 Girls 60 Meter Hurdles
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
1 Cutlip, Kylie Unattached 9.77
2 Perry, Dara Firestone 9.77
3 Zumbro, Karlie John Glenn 10.05
4 Brown, Savannah Rwp Youth Track 10.19
5 Perry, Janelle Firestone 10.33
6 Grimes, Katelyn Norwayne 10.33
7 Schoster, Anna Seton 10.39
8 O'Neal, Ayanna Withrow 12.29
Event 1 Girls 60 Meter Dash
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
1 Cummings, Diamond John F Kenne 8.00
2 Green, Simone Buchtel 8.06
3 Davis, Ebony Falcon Elite 8.10
4 Artist, Dominique Michigan Acc 8.24
5 Oliver, Dana Buchtel 8.26
6 James, Olivia Withrow 8.27
7 Russell, Raven Woodland Hil 8.32
Event 2 Boys 60 Meter Dash
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
1 Harrington, Joe Unattached 6.96
2 Cleaver, Derris Michigan Acc 7.07
3 Colangelo, John Unattached 7.11 7.102
4 Brooks, Isaiah Woodland Hil 7.11 7.109
5 O'Neal, Rashaun Withrow 7.22
6 Gates, Kymari Withrow 7.23
7 Samol, Caleb Berea-Midpar 7.25
8 Willis, Terryon Dunbar 7.27
Event 5 Girls 1600 Meter Run
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Welsh, Athena St. Thomas Aquinas 5:07.39 1
2 Wentworth, Rachel Garaway 5:29.42 1
3 Kling, Ryley Flight 101 Jets 5:30.07 1
4 Widder, Kenzie Garaway 5:33.69 1
5 Hatcher, Samantha WV Flyers 5:40.26 1
6 Wentworth, Ariel Garaway 5:43.32 1
7 DiGiacobbe, Annamarie Unattached 5:45.22 1
8 Howell, Olivia Rwp Youth Track 5:45.39 1
9 Powers, Quincy Flight 101 Jets 5:59.26 1
10 Anstine, Kinsley Fairless 6:00.98 1
11 Kukura, Peyton WV Flyers 6:01.41 1
12 Wells, Hailey Carrollton 6:02.44 1
13 Edge, Ravyn All Star Track Club 6:03.77 2
14 Hess, Olivia Seton 6:06.98 2
15 Welter, Sydney A Thomas Worthington 6:13.35 1
16 Bozsik, Jane St. Vincent- 6:14.30 1
17 Tischer, Lauren Thomas Worthington 6:21.67 2
18 Murphy, Rachel Flight 101 Jets 6:28.37 2
19 Baldaro, Anusha Thomas Worthington 6:30.45 1
20 Williams, Cantrelle All Star Track Club 6:31.58 2
21 Stang, Kaeleigh Unattached 6:34.86 1
22 Thompson, Kayla Maple Heights 6:42.94 2
23 Bruce, Anya Unattached 6:55.87 2
24 Hagey, Bella St. Vincent- 7:06.36 2
25 Neugebauer, Katie St. Vincent- 7:55.53 2
Event 6 Boys 1600 Meter Run
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Bell, Brian Dunbar 4:26.73 1
2 Onders, Ryan Unattached 4:27.78 1
3 Kernell, Jacob Lake-Uniontown 4:31.63 3
4 Gunzenhauser, Todd Mount Lebanon 4:33.03 1
5 Ball, Noah Lancaster 4:34.38 1
6 Ruhnke, Michael Charleston Runners 4:37.81 1
7 Jones, Keegan Michigan Acc 4:39.34 1
8 Moyer, Harley Firestone 4:43.74 1
9 Woods, Brady Tuscarawas Valley 4:44.09 2
10 Laubacher, John St. Thomas Aquinas 4:44.45 1
11 Harris, Ian Mount Lebanon 4:45.92 1
12 Stone, Matthew Mount Lebanon 4:48.00 1
13 Harris, Robbie Lancaster 4:48.10 2
14 Rusek, Dylan Unattached 4:49.41 2
15 Keppler, Zane Thomas Worthington 4:52.07 2
16 Richards, Zachary St. Thomas Aquinas 4:54.32 2
17 Reed, Ethan Charleston Runners 4:55.54 2
18 Taylor, Zaire West Akron T 4:55.92 2
19 Conard, Seth Unattached 4:56.47 3
20 Laubacher, David St. Thomas Aquinas 4:56.64 2
21 Peebles, Anthony Dunbar 4:58.01 1
22 Devenport, Ben Austintown Fitch 4:58.78 3
23 Emptage, Zachary Thomas Worthington 5:00.04 2
24 Holmes, Chad Austintown Fitch 5:00.59 3
25 trapper, garrettmozena Unattached 5:00.94 3
26 Meszaros, Frankie Lancaster 5:09.47 2
27 Metcalf, Will Gales Track Club 5:12.12 3
28 Taylor, Davis Thurgood Marshall 5:13.75 4
29 Wells, Patrick Northwest-Ca 5:14.37 4
30 Lin, Noah Firestone 5:16.14 3
31 Vales, Alex Northwest-Ca 5:18.64 4
32 Lunsford, Clayton Gales Track Club 5:18.68 2
33 Addessi, Andrew Knights 5:20.51 2
34 Neugebauer, Sam Coventry 5:20.67 2
35 Kungle, Jonathan Knights 5:20.95 2
36 Campbell, Davion John F Kenne 5:21.50 3
37 Green, Justin Unattached 5:26.81 3
38 Harr, Connor Austintown Fitch 5:30.14 3
39 Liedorff, Connor Unattached 5:34.08 3
40 Shugerman, Max Woodland Hil 5:34.12 3
41 Womack, Jaylen Maple Heights 5:38.68 4
42 Phillips, Spencer Unattached 5:46.15 4
43 Smith, Bilal John F Kenne 5:54.35 3
44 Robinson, Aaron Norwayne 5:56.44 4
45 Adonis, Pu Maple Heights 6:06.18 4
46 Studen, Jaxon Woodland Hil 6:22.61 4
47 Wells, Trent Wolverines T 6:23.30 4
48 Kristoff, Zion Maple Heights 6:57.36 4
49 Cistone, Dominic Norwayne 7:09.85 4
Event 15 Girls 4x100 Meter Relay
==================================================================
School Finals H#
==================================================================
1 Dunbar 'A' 52.14 1
1) Allen, Toni 2) Garnett, Ashli
3) Gay, La'risha 4) Hawkins, Rajeza
2 Firestone 'A' 54.97 2
1) Carter, Taliyaha 2) Williams, D'Von
3) Culver, Brianna 4) Baker, Eboni
3 Norwayne 'A' 56.30 1
1) Bishop, Audrey 2) Graham, Kierra
3) Grimes, Katelyn 4) Stump, Whitney
4 Dunbar 'B' 57.49 1
1) Huffman, Joselyn 2) Ndiaye, Naudica
3) Strickland, Geralrona 4) Williams, LaNaja
5 All Star Track Club 'A' 57.87 1
1) 2) Banks, Aaliyah
3) 4) Thomas, Kortlyn
6 West Akron Track Club 'A' 1:07.78 2
1) Barker, DaMiya 2) Harris, Kimeisha
3) Miller, Zaniyah 4) Shade, Iyana
7 All Star Track Club 'B' 1:33.77 2
3) Fuller, Nasiya 4) Rouse, Paige
Event 16 Boys 4x100 Meter Relay
==================================================================
School Finals H#
==================================================================
1 Dunbar 'A' 43.98 1
1) Jones, Keyshawn 2) Scott, Juan
3) Wagner, Jeff 4) Willis, Terryon
2 Dunbar Blue Spikes Track Club 'A' 45.19 1
1) Wagner, Jeffery 2) Averette, Jamari
3) Hill, Robert 4) Allen, Jalani
3 Euclid 'A' 45.82 1
1) Sanders, Darian 2) Brown, Aaron
3) Ezell, DaJohnn 4) Young, Brandon
4 All Star Track Club 'A' 48.05 1
1) Atkinson, Jerrid 2) Davis, Amado
3) Smart, Manuel 4) White, Dijon
5 Dunbar 'B' 48.36 2
1) Allen, Jalani 2) Clark, Sherod
3) Thorpe, Jamarcus 4)
6 All Star Track Club 'B' 1:10.61 2
1) Brown, Nehemiah 2) Cameron, Pele
3) 4) Thomas, Brendan
Event 7 Girls 400 Meter Dash
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Johnson, Shekinah Michigan Acc 59.07 1
2 Sabir, Jade Michigan Acc 1:00.23 1
3 Abbott, Chloe Michigan Acc 1:00.41 1
4 Benson, Sydney Unattached 1:00.55 1
5 Smith, Mercedes Withrow 1:01.15 2
6 Cutlip, Kylie Unattached 1:04.60 8
7 Green, Simone Buchtel 1:04.74 3
8 Dellaserra, Zoe Unattached 1:04.80 3
9 Garnett, Ashli Dunbar 1:06.04 4
10 Muhlenkamp, Jennifer Triway 1:06.15 5
11 Garrett, Eryca St. Vincent- 1:06.19 5
12 Thompson, Lindsay Northwest-Ca 1:06.24 3
13 Ohman, Hannah Flight 101 Jets 1:06.46 2
14 Wentling, Sophie Fairless 1:06.58 5
15 Thompson, Kayla Maple Heights 1:07.41 5
16 Oliver, Drew West Akron T 1:07.61 5
17 Sinno, Hana Thomas Worthington 1:07.83 4
18 Hershberger, Corbin Garaway 1:08.00 6
19 Carver, Miranda Thomas Worthington 1:08.13 4
20 Holmes, Allie Seton 1:08.64 5
21 Stone, Zoey All Star Track Club 1:09.01 2
22 Pusateri, Emma St. Thomas Aquinas 1:09.20 6
23 Medley, Ayanna John F Kenne 1:09.21 3
24 Vinci, Natalie St. Thomas Aquinas 1:09.30 6
25 Akkinson, Jayla All Star Track Club 1:09.58 5
26 Paige, Cook Atp Elite 1:09.80 8
27 Hemphill, Lauren Maple Heights 1:11.40 6
28 Berry, Eula John Glenn 1:12.10 8
29 Edmonds, Jessica Thomas Worthington 1:12.14 4
30 Henderson, Camille Buchtel 1:12.36 7
31 Walker, Meilani Unattached 1:12.42 7
32 Henderson, Molly Seton 1:14.44 5
33 Bigelow, Jordan Woodland Hil 1:14.60 8
34 Evans, Shelby John Glenn 1:14.80 8
35 Banks, Cierra All Star Track Club 1:15.30 6
36 Wilson, Regan John Glenn 1:16.66 7
37 Marquess, Madelyn West Akron T 1:16.90 8 1:16.900
37 Garrett, Mianna All Star Track Club 1:16.90 6 1:16.900
39 Holeman, Jandai Woodland Hil 1:18.16 7
40 Heisel, Maria Seton 1:18.57 5
41 Bacchus, Jayda Unattached 1:19.57 7
42 Gill, Adrianna Unattached 1:21.60 8
43 Banks, Aaliyah All Star Track Club 1:24.47 7
44 Joyce, Meghan Woodland Hil 1:25.20 8
45 Twitty, Tyzhanae Wolverines T 1:26.70 6
46 Langford, Kimora Unattached 1:29.21 7
47 Boykins, Celena Unattached 1:29.73 7
48 Nelson, Layla All Star Track Club 1:31.20 6
49 Sands, Madison Unattached 1:41.50 8
-- Allen, Toni Dunbar DNF 3
Event 8 Boys 400 Meter Dash
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Hayes, Ben Michigan Acc 49.28 1
2 Tillman, Brian Euclid 50.61 1
3 Brown, Javonta Dunbar 51.29 1
4 Mason, Kenyatta Michigan Acc 52.60 2
5 Scott, Juan Dunbar 52.67 1
6 Querry, Justin Michigan Acc 52.97 4
7 Hanberry, Bryant Mount Lebanon 53.33 2
8 Cohen, Evan Mount Lebanon 53.56 2
9 Kepley, Burke Northwest-Ca 53.80 3
10 Guarendi, Pete St. Thomas Aquinas 54.15 5
11 Duncan, Jay Triway 54.18 5
12 Neumann, Chris Berea-Midpar 54.34 4
13 Crowley, Brian Mount Lebanon 54.57 3
14 Martin, Devonte Withrow 54.82 3
15 Keefer, Austin Carrollton 55.00 5
16 Taylor, Nick Euclid 55.63 3
17 Blount, Walter Thurgood Marshall 55.84 4
18 Isaiah, Darcey Firestone 56.39 6
19 Ritchey, Tim Triway 56.44 5
20 Kirkpatric, Chuck Northwest-Ca 56.50 4
21 Neff, Dylan Fairless 56.60 6
22 Powers, Zak John Glenn 56.63 6
23 White, Dijon All Star Track Club 56.65 7
24 Averette, Jamari Dunbar 56.75 2
25 Meszaros, Chris Lancaster 56.95 5
26 Mahaffey, Jeremy Fairless 56.97 3
27 Jackson, Sherron Atp Elite 57.18 8
28 Merrick, Justin Tuscarawas Valley 57.19 5
29 Kurczewski, Tim Xtreme Sport 57.23 4
30 Bell, Deondrae Rhodes 57.76 3
31 Prost, Dylan Triway 57.79 6
32 Burkhart, Jimmy Carrollton 58.14 5
33 Humphrey, Ben Xtreme Sport 58.34 6
34 Watts, Jordan Thurgood Marshall 58.38 4
35 mozena, collin Unattached 58.44 7
36 Evans, Rudolph John Glenn 58.58 8
37 Jones, Tyshaun Euclid 59.40 5
38 Williams, Craig Rhodes 1:00.20 1
39 Atkinson, Jerrid All Star Track Club 1:01.25 7
40 Jefferies, Willie Collinwood 1:01.58 8
41 Simmons, Abijah Rhodes 1:01.88 2
42 Taylor, Joshua Firestone 1:02.30 6
43 Smart, Manuel All Star Track Club 1:02.68 7
44 Feisel, Patric Lancaster 1:04.15 8
45 White, Pat St. Vincent- 1:05.98 5
46 Byers, Gregory Collinwood 1:07.97 8
47 Howell, James Rwp Youth Track 1:21.02 8
48 Brown, Noah All Star Track Club 1:25.05 7
49 Collier, Corwyn Unattached 1:26.97 7
50 Bell, Darryck West Akron T 1:30.31 8
Event 9 Girls 800 Meter Run
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Soehnlen, Kalee St. Thomas Aquinas 2:23.13 1
2 Wills, Sarah WV Flyers 2:27.73 1
3 Kling, Ryley Flight 101 Jets 2:29.95 1
4 Nash, Christina Thomas Worthington 2:30.61 1
5 Schloemer, Erica Seton 2:31.65 1
6 Moulton, Hannah Thomas Worthington 2:33.85 1
7 Haas, Cynthia St. Vincent- 2:34.91 2
8 Davis, Grace St. Vincent- 2:38.66 2
9 Kukura, Maddy WV Flyers 2:39.15 2
10 Hirlinger, Gabriel Seton 2:39.63 2
11 Edge, Ravyn All Star Track Club 2:41.67 3
12 Goist, Jessica Austintown Fitch 2:41.94 3
13 Powers, Quincy Flight 101 Jets 2:43.19 3
14 Visconti, Maria Seton 2:43.93 2
15 Muhlenkamp, Jennifer Triway 2:44.33 3
16 Chavez, Marcella Thomas Worthington 2:45.11 2
17 Fatheree, Brooke John Glenn 2:45.58 5
18 Mitchell, Mikaila WV Flyers 2:47.94 1
19 White, Maria St. Vincent- 2:48.50 2
20 Stang, Kaeleigh Unattached 2:50.37 4
21 Harrison, Tania Wolverines T 2:52.60 4
22 Murphy, Rachel Flight 101 Jets 2:52.92 4
23 Champion, Deyanna Wolverines T 2:52.94 4
24 Banks, Breanna All Star Track Club 2:53.64 3
25 Bartlow, Grace Carrollton 2:55.00 4
26 DiGiacobbe, Annamarie Unattached 2:57.74 1
27 Thomas, Diamond Austintown Fitch 2:58.66 3
28 Wells, Laila Wolverines T 3:01.89 4
29 Days, Emmy Carrollton 3:03.06 4
30 Vinci, Natalie St. Thomas Aquinas 3:03.22 3
31 Williams, Cantrelle All Star Track Club 3:05.39 3
32 Bacchus, Jayda Unattached 3:09.23 5
33 Bruce, Anya Unattached 3:12.01 5
34 Hardy, Carrie Woodland Hil 3:12.95 5
35 Hughes, Kamaria Wolverines T 3:15.81 4
36 Rome, Chantel John F Kenne 3:15.97 3
37 Peterson, Hannah Rwp Youth Track 3:25.89 3
38 Sands, Madison Unattached 3:47.31 5
Event 10 Boys 800 Meter Run
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Bell, Brian Dunbar 1:55.38 1
2 Kieffer, Mason Lancaster 2:00.33 1
3 Dozier, Aaron Dunbar 2:04.87 1
4 Chaplik, Nick Unattached 2:05.43 1
5 Bosser, Nick Lancaster 2:05.91 1
6 Rose, David Michigan Acc 2:06.40 1
7 Taylor, Zaire West Akron T 2:07.79 2
8 Woods, Brady Tuscarawas Valley 2:08.95 3
9 Williams, Dequan Euclid 2:09.29 2
10 Winslow, Terell Wolverines T 2:09.82 4
11 Akbar, Malik Dunbar Blue 2:10.18 2
12 Heller, Brian St. Vincent- 2:10.42 1
13 Scott, Jamario Withrow 2:10.56 1
14 Fahey, Ryan John Glenn 2:10.96 3
15 Rusek, Dylan Unattached 2:14.01 2
16 Peebles, Anthony Dunbar 2:14.55 1
17 Ware, Darian John F Kenne 2:14.66 1
18 Crawford, Benjamin John F Kenne 2:16.04 1
19 Conard, Seth Unattached 2:16.49 5
20 Conner, Marvell Dunbar Blue 2:16.63 2
21 trapper, garrettmozena Unattached 2:17.09 2
22 Lin, Noah Firestone 2:18.74 2
23 Hinkle, Justin Northwest-Ca 2:19.81 5
24 VanHorn, Paul John Glenn 2:20.04 4
25 Mcintyre, Conner St. Vincent- 2:20.05 4
26 Clark, Ryan Mount Lebanon 2:20.29 3
27 Cameron, Jack Mount Lebanon 2:20.31 3
28 Morgan, Andrew Thomas Worthington 2:20.63 2
29 Owens, Gabe Carrollton 2:21.26 3
30 Stark, Tanner Woodland Hil 2:21.56 3
31 Lindsey, Trent Lancaster 2:21.79 3
32 Cosentino, Thomas Mount Lebanon 2:21.98 3
33 Torres, Mikel Rhodes 2:22.91 3
34 Allen, Joshua Thomas Worthington 2:23.52 1
35 Taylor, Davis Thurgood Marshall 2:24.45 4
36 Smith, Bilal John F Kenne 2:24.53 3
37 Bah, Issaga Thomas Worthington 2:26.22 3
38 Liedorff, Connor Unattached 2:30.30 2
39 Studen, Jaxon Woodland Hil 2:30.92 5
40 Brock, Kyler John Glenn 2:31.55 5
41 Herr, David Firestone 2:32.77 3
42 Womack, Jaylen Maple Heights 2:33.51 4
43 Eisner, Logan Northwest-Ca 2:34.03 5
44 Molnar, Jacob Gales Track Club 2:37.47 4
45 Taylor, Malik Dunbar Blue 2:39.99 4
46 Adonis, Pu Maple Heights 2:40.16 4
47 Krings, Ben Woodland Hil 2:46.17 4
48 Dunn, Kyle Garaway 2:52.09 4
49 Wells, Trent Wolverines T 2:54.89 4
50 Howell, James Rwp Youth Track 3:21.74 5
51 Collier, Corwyn Unattached 3:26.94 5
Event 11 Girls 200 Meter Dash
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Pennington, Destiny Withrow 26.51 1
2 Artist, Dominique Michigan Acc 26.72 2
3 Benson, Sydney Unattached 26.88 4
4 Carpenter, Niyah Withrow 26.92 2
5 James, Olivia Withrow 26.99 1
6 Davis, Ebony Falcon Elite 27.25 2
7 Allen, Toni Dunbar 27.30 2
8 Sabir, Jada Michigan Acc 27.33 1
9 Gay, La'risha Dunbar 27.53 4
10 Green, Simone Buchtel 27.56 1
11 Rivera, Eva Falcon Elite 27.70 5
12 Cummings, Diamond John F Kenne 27.72 1
13 Russell, Raven Woodland Hil 27.74 4
14 Murray, Breanna John F Kenne 27.81 2
15 Barbel, Makaila Austintown Fitch 27.88 3
16 Garnett, Ashli Dunbar 27.96 3
17 Wentling, Sophie Fairless 28.30 5
18 Gisstand, Ciara Firestone 28.50 3
19 Morgan, Taylor John F Kenne 28.63 2
20 Neal, McKenzie Bedford Spri 28.71 12
21 Eddy, Emily Unattached 28.99 1
22 Thompson, Lindsay Northwest-Ca 29.01 3
23 Farolino, Angela St. Thomas Aquinas 29.32 8
24 Ohman, Hannah Flight 101 Jets 29.47 3
25 Henderson, Jewel Thomas Worthington 29.51 6
26 Williams, Ila Woodland Hil 29.61 11
27 Oliver, Drew West Akron T 29.64 4
28 Griffith, Kyra Thomas Worthington 30.45 6
29 Smith, Brittany John Glenn 30.76 9
30 Gill, Adrianna Unattached 30.81 9
31 Beauford, Terryan All Star Track Club 30.90 5
32 Osafo, Stephanie Thomas Worthington 31.19 6
33 Walker, Meilani Unattached 31.54 11
34 Paige, Cook Atp Elite 31.65 12
35 Atkinson, Jurnee All Star Track Club 31.75 9
36 Goldenbogen, Alexa Fairless 32.00 7
37 Banks, Cierra All Star Track Club 32.16 8
38 Johnson, Maria John Glenn 32.44 11
39 Garrett, Mianna All Star Track Club 32.59 7
40 Duckworth, Mahaisia Bedford Spri 32.91 10
41 Wilson, Regan John Glenn 33.63 10
42 Williams, Sylvia All Star Track Club 33.90 12
43 Henderson, Camille Buchtel 34.61 8
44 Baker, Chavonne Wolverines T 34.84 7
45 Hardimon, Cheyenne Bedford Spri 35.02 12
46 Moore, Angel All Star Track Club 35.29 3
47 Langford, Kimora Unattached 35.69 9
48 Jajcanin, Nina Unattached 36.53 10
49 Miller, Zaniyah West Akron T 36.69 9
50 Harris, Kimeisha West Akron T 38.47 10
51 Boykins, Celena Unattached 40.43 10
52 Fuller, Nasiya All Star Track Club 41.06 8
53 Akkinson, Jayla All Star Track Club 43.17 8
54 Rouse, Paige All Star Track Club 50.85 8
55 Banks, Makenzie All Star Track Club 56.03 9
Event 12 Boys 200 Meter Dash
==================================================================
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Harrington, Joe Unattached 22.36 1
2 Tillman, Brian Euclid 22.62 1
3 Willis, Terryon Dunbar 22.82 2 22.815
4 Scott, Juan Dunbar 22.82 2 22.819
5 Kyser, Wade Xtreme Sport 22.84 1
6 Shannon, Aaron Withrow 22.89 2
7 Jones, Keyshawn Dunbar 23.18 2
8 Wooddell, Logan Unattached 23.28 3
9 Troyer, Connor Garaway 23.30 4
10 Witkowski, John Michigan Acc 23.38 3
11 Cleaver, Derris Michigan Acc 23.52 4
12 Diaz, Anthony John F Kenne 23.66 2
13 Geidner, Frank Austintown Fitch 23.72 3
14 McWreath, Savon Falcon Elite 23.75 4
15 Taylor, Harrison Lancaster 23.79 3
16 Scott, Earl Austintown Fitch 23.95 4
17 Brown, Bobby Thurgood Marshall 24.26 6 24.253
17 Wagner, Jeffery Dunbar Blue 24.26 8 24.253
19 Herriott, Carlos Austintown Fitch 24.30 5 24.298
20 Powers, Zak John Glenn 24.30 8 24.299
21 Brown, Aaron Euclid 24.31 5
22 Lane, Rylee Lancaster 24.54 6
23 Vasquez, Andre Woodland Hil 24.68 8
24 Zavarelli, Joseph Xtreme Sport 24.70 1
25 Keefer, Austin Carrollton 24.75 10
26 Hogan, Tyrell Rhodes 24.77 4
27 Scott, Dennis Lake Center 24.78 4
28 Baker, Reginald Rhodes 24.91 6
29 Smith, Nate Unattached 24.95 12
30 shane, Trent Unattached 24.99 12 24.981
31 Krohn, Zach Falcon Elite 24.99 6 24.987
32 Barbel, Marquis Falcon Elite 25.04 5
33 Protsman, Evan Lake-Uniontown 25.07 7
34 Merrick, Justin Tuscarawas Valley 25.33 9 25.326
35 Jefferies, Willie Collinwood 25.33 12 25.330
36 Gershanok, Samuel Mount Lebanon 25.41 7
37 Davidson, Brandon All Star Track Club 25.59 6
38 Helman, Justin Northwest-Ca 25.65 7
39 Davis, Amedeo All Star Track Club 25.69 13
40 Hill, A Mount Lebanon 25.78 8
41 Ladson, Isaiah Atp Elite 25.93 9
42 Ratliffe, Donte John Glenn 26.10 12 26.092
43 Troyer, Carson Garaway 26.10 7 26.097
44 Capito, Derrick Rhodes 26.19 5 26.185
45 Pinion, Brennon Lake-Uniontown 26.19 7 26.190
46 Hughes, Karmeron Thurgood Marshall 26.74 9
47 Lee, Jamar Woodland Hil 26.87 10
48 Huffman, Drake John Glenn 27.42 13
49 Byers, Gregory Collinwood 27.49 12
50 Atkinson, Jerrid All Star Track Club 27.57 10
51 Smith, Otis Mount Lebanon 27.79 5
52 Landigham, Carlton All Star Track Club 27.82 10
53 Collier, Malachi Unattached 27.83 10
54 Chatman, Larry Thurgood Marshall 28.05 9
55 Molnar, Grant Lancaster 30.09 12
56 Thomas, Brendan All Star Track Club 32.19 11
57 Lamb, Dejuan Wolverines T 33.51 11
58 Williams, Jonathon All Star Track Club 34.43 13
59 Bell, Darryck West Akron T 37.18 13
60 Cameron, Pele All Star Track Club 37.74 11
61 Cameron, Pele All Star Track Club 40.18 11
62 Brown, Nehemiah All Star Track Club 45.71 11
-- Majette, Tyrone John F Kenne DNF 2
Event 13 Girls 3200 Meter Run
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
1 Dunlap, Maddie Carrollton 12:13.88
2 Laiveling, Audrey Seton 12:18.09
3 Hill, Laura Thomas Worthington 12:42.25
4 Payne, Holly Thomas Worthington 12:54.53
5 Miller, Jocelyn Garaway 12:54.59
6 Neugebauer, Regina St. Vincent- 13:19.69
7 Lisle, Leah St. Vincent- 13:42.59
8 Goehring, Lindsey Garaway 14:53.49
Event 14 Boys 3200 Meter Run
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
1 Naughton, Conor Michigan Acc 9:43.61
2 Caniford, Jacob St. Thomas Aquinas 9:47.09
3 Kissel, Jonathan Thomas Worthington 9:56.28
4 Allen, Jonathan Thomas Worthington 9:59.60
5 Baun, Ian Mount Lebanon 10:01.60
6 Green, Andrew Austintown Fitch 10:06.27
7 Onders, Ryan Unattached 10:07.70
8 Rozic, Matt Austintown Fitch 10:10.01
9 Whipple, Zach Lancaster 10:20.16
10 Walsh, Ed St. Thomas Aquinas 10:24.07
11 Millet, Nathan Garaway 10:29.01
12 Ruhnke, Michael Charleston Runners 10:38.02
13 Lovett, Cole Carrollton 10:38.07
14 Kalapos, Joshua Mount Lebanon 10:41.70
15 Ruegg, Andrew Fairless 10:42.48
16 Dewit, Zachary Mount Lebanon 11:00.44
17 Reed, Ethan Charleston Runners 11:03.39
18 Mangus, Matthew Fairfield-Leesburg 11:05.62
19 Weaver, Jack Lancaster 11:15.59
20 Milnes, Owen St. Thomas Aquinas 11:17.87
21 Defelice, Vinny West Holmes 11:20.72
22 Lavictoire, Noah Firestone 12:07.93
23 Bowen, John Firestone 12:37.38
Event 19 Girls 4x400 Meter Relay
==================================================================
School Finals H#
==================================================================
1 Withrow 'A' 4:02.56 1
2 Michigan Accelerators 'A' 4:12.12 1
1) Sabir, Jade 2) Johnson, Shekinah
3) Artist, Dominique 4) Abbott, Chloe
3 St. Thomas Aquinas 'A' 4:23.48 2
1) Welsh, Athena 2) Soehnlen, Kacee
3) Soehnlen, Hannah 4) Soehnlen, Kalee
4 John Glenn 'A' 4:39.97 2
1) Berry, Eula 2) Desalvo, Cassie
3) Fatheree, Brooke 4) Zumbro, Karlie
5 John F Kennedy-Cleveland 'A' 4:50.82 1
1) Lee, Asia 2) Medley, Ayanna
3) Washington, Jamaica 4) Cummings, Diamond
6 Thomas Worthington 'A' 4:51.92 1
1) Moulton, Hannah 2) Carver, Miranda
3) Sinno, Hana 4) Nash, Christina
7 Thomas Worthington 'B' 4:57.02 2
1) Griffith, Kyra 2) Henderson, Jewel
3) Edgerton, Madelyn 4) Osafo, Stephanie
8 Garaway 'A' 5:08.21 2
1) Hershberger, Corbin 2) Violet, Lauren
3) Miller, Jocelyn 4) Goehring, Lindsey
9 Dunbar 'A' 5:08.72 1
1) Allen, Toni 2) Garnett, Ashli
3) Gay, La'risha 4) Harris, Denise
Event 20 Boys 4x400 Meter Relay
==================================================================
School Finals H#
==================================================================
1 Dunbar 'A' 3:28.14 1
1) Akbar, Malik 2) Averette, Jamari
3) Brown, Javonta 4) Dozier, Aaron
2 Withrow 'A' 3:28.78 1
3 Michigan Accelerators 'A' 3:29.44 2
1) Querry, Justin 2) Mason, Kenyatta
3) Witkowski, John 4) Hayes, Ben
4 Euclid 'A' 3:36.99 1
1) Williams, Dequan 2) Taylor, Nick
3) Nolden, Jaylin 4) Tillman, Brian
5 Dunbar 'B' 3:38.18 1
1) Averette, Jamari 2) Brown, Javonta
3) Hill, Robert 4) Jones, Keyshawn
6 Michigan Accelerators 'B' 3:41.50 2
1) Jones, Keegan 2) Sock, Jacob
3) Cleaver, Derris 4) Amcheslavsky, Jako
7 Lancaster 'B' 3:44.99 2
1) Kieffer, Mason 2) Lane, Rylee
3) Lindsey, Trent 4) Meszaros, Chris
8 Northwest-Canal Fulton 'A' 3:47.69 3
1) Kirkpatric, Chuck 2) Hinkle, Justin
3) Petty, Evan 4) Kepley, Burke
9 John F Kennedy-Cleveland 'B' 3:49.34 2
1) Crawford, Benjamin 2) Diaz, Anthony
3) Johnson, Tre'von 4) Smith, Bilal
10 Mount Lebanon 'A' 3:51.13 2
1) Roxby, Billy 2) Vrabel, Mark
3) Joseph, Aaron 4) Rogers, Mike
11 Lancaster 'A' 3:51.83 2
1) Bosser, Nick 2) Young, Matt
3) Ball, Noah 4) Fox, Dakota
12 Firestone 'A' 3:55.42 3
1) Herr, David 2) Isaiah, Darcey
3) Taylor, Joshua 4) Moyer, Harley
13 John Glenn 'A' 3:56.78 3
1) Brock, Kyler 2) Evans, Rudolph
3) Fahey, Ryan 4) Ratliffe, Donte
14 Dunbar Blue Spikes Track Club 'B' 4:19.83 2
1) Allen, Jalani 2) Averette, Jamari
3) Lane, Richard 4) Wagner, Jeffery
Event 25 Girls Long Jump
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Carpenter, Niyah Withrow 15-11.50 4.86m
2 Perry, Janelle Firestone 15-08.50 4.78m
3 Cummings, Diamond John F Kenne 15-07.00 4.74m
4 Yon, Jolene Unattached 15-06.00 4.72m
5 Nickolas, Eleni Mount Lebanon 15-04.00 4.67m
6 Bishop, Audrey Norwayne 14-10.00 4.52m
7 Hunter, Bree Austintown Fitch 14-08.00 4.47m
8 Smith, Kyonne Unattached 14-01.50 4.30m
9 Lee, Asia John F Kenne 14-00.00 4.26m
10 Gowdy, Tabreasia Austintown Fitch 13-10.00 4.21m
11 Lautzenheiser, Tela Fairless 13-09.50 4.20m
12 Hardimon, Cheyenne Bedford Spri 13-08.00 4.16m
13 Stone, Zamari All Star Track Club 13-06.50 4.12m
14 Parks, Courtney Mount Lebanon 13-03.50 4.05m
15 Bennett, Sadie Tallmadge 13-00.50 3.97m
16 Edge, Ravyn All Star Track Club 13-00.00 3.96m
17 Banks, Aaliyah All Star Track Club 12-09.00 3.88m
18 Repcheck, Corinne Mount Lebanon 12-08.50 3.87m
19 Banks, Cierra All Star Track Club 12-06.00 3.81m
20 Garrett, Mianna All Star Track Club 12-04.00 3.75m
21 Walker, Meilani Unattached 12-02.00 3.70m
22 Brown, Kaille Seton 12-01.50 3.69m
23 Williams, Cantrelle All Star Track Club 12-00.00 3.65m
24 Williams, Sylvia All Star Track Club 11-09.00 3.58m
25 Nelson, Layla All Star Track Club 11-07.00 3.53m
26 Fuller, Nasiya All Star Track Club 10-10.00 3.30m
27 Bruce, Anya Unattached 10-08.00 3.25m
28 Beauford, Terryan All Star Track Club 9-01.50 2.78m
29 Sands, Madison Unattached 9-00.00 2.74m
30 Bacchus, Jayda Unattached 8-10.00 2.69m
31 Gill, Adrianna Unattached 8-08.00 2.64m
-- Zumbro, Karlie John Glenn FOUL
-- Stewart, Lauren Claymont FOUL
-- Morgan, Taylor John F Kenne FOUL
Event 26 Boys Long Jump
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Brooks, Isaiah Woodland Hil 22-04.00 6.80m
2 Jones, Keyshawn Dunbar 21-08.00 6.60m
3 Bonner, Ronald Unattached 20-07.75 6.29m
4 Sock, Jacob Michigan Acc 20-04.00 6.19m
5 Taylor, Robert Maple Heights 19-10.75 6.06m
6 Hill, Robert Dunbar 19-09.50 6.03m
7 Bright, Ronald Maple Heights 19-08.50 6.00m
8 Salters, Ronald John F Kenne 19-06.75 5.96m
9 Watts, Stephon Dunbar 19-04.00 5.89m
10 Lefever, Shane Mount Lebanon 18-08.00 5.68m
11 Kimball, Patrick Mount Lebanon 18-02.00 5.53m
12 Jones, Tyshaun Euclid J18-02.00 5.53m
13 Kirkpatric, Chuck Northwest-Ca 17-06.00 5.33m
14 Brown, Aaron Euclid J17-06.00 5.33m
15 Christensen, Nick Atp Elite 17-00.00 5.18m
16 Kienzle, Jordan Tuscarawas Valley 16-08.50 5.09m
17 Palutro, Chris Lakeview 16-06.50 5.04m
18 Helman, Justin Northwest-Ca 16-05.00 5.00m
19 Stark, Tanner Woodland Hil 15-10.00 4.82m
20 Edvarsson, Marcus Mount Lebanon 15-07.50 4.76m
21 Collier, Malachi Unattached 15-02.50 4.63m
22 Eisner, Logan Northwest-Ca 10-00.00 3.04m
23 Collier, Corwyn Unattached 9-05.00 2.87m
-- Jones, Raymond Euclid FOUL
-- shane, Trent Unattached FOUL
-- Herriott, Carlos Austintown Fitch FOUL
Event 23 Girls High Jump
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Zehner, Lexi Tallmadge 5-00.00 1.52m
2 Keith, Kasey Norwayne 4-10.00 1.47m
3 Fatheree, Brooke John Glenn J4-10.00 1.47m
3 Murray, Victoria Tallmadge J4-10.00 1.47m
5 Keller, Emily Unattached J4-10.00 1.47m
6 Snyder, Emma Fairless 4-08.00 1.42m
7 May, Allison St. Thomas Aquinas 4-06.00 1.37m
8 Gowdy, Tabreasia Austintown Fitch 4-02.00 1.27m
8 Henderson, Camille Buchtel 4-02.00 1.27m
8 Hunter, Bree Austintown Fitch 4-02.00 1.27m
-- Williams, Ila Woodland Hil NH
-- Johnson, Maria John Glenn NH
Event 27 Girls Pole Vault
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Schoster, Anna Seton 10-06.00 3.20m
2 Otermat, Amber Unattached 10-00.00 3.04m
3 Zehner, Lexi Tallmadge 9-00.00 2.74m
4 Brahler, Madison St. Thomas Aquinas 7-00.00 2.13m
-- Digiacomo, Dominique Austintown Fitch NH
Event 24 Boys High Jump
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Herriott, Carlos Austintown Fitch 6-04.00 1.93m
2 Edwards, Ryan Lancaster 6-01.00 1.85m
3 Sock, Jacob Michigan Acc 6-00.00 1.82m
4 Smith, Nate Unattached 5-10.00 1.77m
5 Mozena, Brady Tri-Valley J5-10.00 1.77m
6 Bright, Ronald Maple Heights J5-10.00 1.77m
7 Meszaros, Chris Lancaster 5-08.00 1.72m
8 Hiatt, Jordan Berea-Midpar J5-08.00 1.72m
9 Konigsberger, Corey Lake-Uniontown 5-06.00 1.67m
10 Burrier, Tyler Tuscarawas Valley J5-06.00 1.67m
11 Montanari, Ryan Berea-Midpar 5-04.00 1.62m
-- Lefever, Shane Mount Lebanon NH
-- Florence, Jamell Rwp Youth Track NH
Event 28 Boys Pole Vault
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Owens, Matt Berea-Midpar 14-06.00 4.41m
2 Latone, Dylan Austintown Fitch J14-06.00 4.41m
3 stevens, ryan Unattached 12-06.00 3.81m
4 Montanari, Ryan Berea-Midpar 12-00.00 3.65m
5 Burwell, Remington Lancaster 10-06.00 3.20m
Event 29 Girls Shot Put
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Antill, Kaylee Tri-Valley 43-06.50 13.27m
2 Mehok, Hana Claymont 39-08.00 12.09m
3 Farmer, Allie Tri-Valley 38-08.50 11.79m
4 Snyder, Olivia Fairless 37-04.00 11.37m
5 Rozier, Gabby Brunswick 33-09.50 10.29m
6 West, Miranda Lake-Uniontown 33-01.50 10.09m
7 Sadlon, Rachel North Olmsted 32-03.00 9.82m
8 Morrison, Grace Austintown Fitch 29-09.00 9.06m
9 Brooks, Mieah Woodland Hil 29-05.00 8.96m
10 Washington, Jasmine Austintown Fitch 29-04.00 8.94m
11 Block, Mila Mount Lebanon 28-04.00 8.63m
12 Wilson, Megan Brunswick 28-01.00 8.55m
13 McCarthy, Peyton Seton 27-06.50 8.39m
14 Craig, Mayer Woodland Hil 26-01.00 7.95m
15 Landingham, Sable Unattached 24-11.00 7.59m
16 Pullen, Haley Northwest 24-01.00 7.34m
17 Rudoiph, Amani Maple Heights 21-02.00 6.45m
18 Smith, Brittany John Glenn 21-00.00 6.40m
19 Reshni, Karen Brunswick 20-04.00 6.19m
20 Henry, Anna Woodland Hil 18-11.00 5.76m
21 Traum, Andie Mount Lebanon 18-04.50 5.60m
22 Dismuke, Mikyra Unattached 17-10.00 5.43m
23 Gilroy, Ashton Unattached 17-06.00 5.33m
Event 30 Boys Shot Put
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Geist, Jordan Unattached 55-11.00 17.04m
2 Zedella, John Unattached 55-10.00 17.01m
3 Zak, Nick Brunswick 52-10.00 16.10m
4 Curtiss, Nik Lancaster 52-00.00 15.84m
5 Seme, Alex Wadsworth 48-07.00 14.80m
6 Bergan, Nate Wadsworth 48-01.00 14.65m
7 Little, Cameron Tri-Valley 44-04.00 13.51m
8 Fairbanks, Brent Austintown Fitch 43-01.00 13.13m
9 Burgan, Curtis Triway 42-07.00 12.97m
10 Gallitz, Brad Medina 42-05.00 12.92m
11 Kusky, Logan Austintown Fitch 42-03.00 12.87m
12 Fletcher, Will Woodland Hil 41-00.00 12.49m
13 Gerber, Elliot Norwayne 39-10.00 12.14m
14 Dorbish, Jake Austintown Fitch 39-06.00 12.03m
15 Faust, Dan Brunswick 39-00.00 11.88m
16 Hoey, Jackson Unattached 38-04.00 11.68m
17 Armstrong, Nate Falcon Elite 37-10.00 11.53m
18 Sheridan, Luke Lancaster J37-10.00 11.53m
19 Weber, Carter Wadsworth 37-04.00 11.37m
20 Pfeffer, Joe Falcon Elite 36-02.00 11.02m
21 Ballenger, Jr Lancaster 35-03.00 10.74m
22 Huffman, Drake John Glenn 34-07.00 10.54m
23 Brown, Chance Gales Track Club 31-05.00 9.57m
24 Ohrman, Ben Mount Lebanon 29-03.00 8.91m
25 Dunn, William Unattached 28-10.00 8.78m
26 Dunn, Thomas Unattached 28-07.00 8.71m
27 Dillon, Daniel Mount Lebanon 27-04.00 8.33m
28 Hedrick, Noah Norwayne 26-11.00 8.20m
29 Taylor, Cody Gales Track Club 24-09.00 7.54m
30 Haynes, Quincy Unattached 22-01.00 6.73m
31 Krings, Ben Woodland Hil 21-05.00 6.52m
32 Geiss, Ryan Unattached 19-08.00 5.99m
-- Sladick, Kenny Berea-Midpar FOUL
Event 31 Girls Weight Throw
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Mehok, Hana Claymont 41-06.50 12.66m
2 Geiss, Baylee Brunswick 40-11.00 12.47m
3 Washington, Jasmine Austintown Fitch 40-06.50 12.35m
4 Farmer, Allie Tri-Valley 37-01.00 11.30m
5 Argiraless, Chjristina Unattached 28-05.00 8.66m
-- Antill, Kaylee Tri-Valley FOUL
Event 32 Boys Weight Throw
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Zedella, John Unattached 69-02.00 21.08m
2 Zak, Nick Brunswick 66-04.00 20.21m
3 Kusky, Logan Austintown Fitch 64-11.00 19.78m
4 Fairbanks, Brent Austintown Fitch 59-06.00 18.13m
5 Curtiss, Nik Lancaster 55-02.00 16.81m
6 Geist, Jordan Unattached 54-04.00 16.56m
7 Dorbish, Jake Austintown Fitch 53-00.00 16.15m
8 Sheridan, Luke Lancaster 52-08.00 16.05m
9 Faust, Dan Brunswick 49-02.00 14.98m
10 Ballenger, Jr Lancaster 48-06.00 14.78m
11 Sladick, Kenny Berea-Midpar 44-11.00 13.69m
12 Gallitz, Brad Medina 44-03.00 13.48m
13 Pfeffer, Joe Falcon Elite 41-11.00 12.77m
14 Indre, Lukas Brunswick 40-00.00 12.19m
15 Brown, Chance Gales Track Club 32-10.00 10.00m
16 Taylor, Cody Gales Track Club 24-06.00 7.46m
Event 33 Girls Triple Jump
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Yon, Jolene Unattached 32-03.00 9.82m
2 Parks, Courtney Mount Lebanon 30-05.00 9.27m
3 Haberberger, Rosaleigh Mount Lebanon 27-03.00 8.30m
4 Huffman, Joselyn Dunbar 25-07.00 7.79m
-- Stewart, Lauren Claymont FOUL
-- Ndiaye, Naudica Dunbar FOUL
Event 34 Boys Triple Jump
========================================================================
Name Year School Finals
========================================================================
1 Brooks, Isaiah Woodland Hil 46-02.50 14.08m
2 Tomlinson, Kenyon John F Kenne 40-10.75 12.46m
3 Hill, Robert Dunbar 40-10.00 12.44m
4 Lefever, Shane Mount Lebanon 40-03.75 12.28m
5 Young, Elijah John F Kenne 39-11.00 12.16m
6 Watts, Stephon Dunbar 39-02.00 11.93m
Like·Comment·Share·E-mail·264529 views
|